14.03.2019 Trudny wyjazd.

Wiosna dla LISWARTY zaczęła się dość nieprzyjemnie, ale futbol ma to do siebie, że daje szansę na rehabilitację, której to krzepiczanie będą szukać na trudnym terenie w meczu z ORŁEM.

ORZEŁ Babienica/ Psary podobnie jak LISWARTA w pierwszej kolejce nie zgarnął choćby punktu. W meczu wyjazdowym za mocna dla ORŁA okazała się OLIMPIA Huta Stara.

Tym razem ORZEŁ zagra u siebie, a na swoim terenie jest bardzo groźny i będzie chciał wyrwać punkty krzepiczanom.

W pierwszym meczu pomiędzy drużynami padł remis 2:2.

LISWARTA kiepsko weszła w nową rundę, ale to już historia. Do Psar pojadą zaprezentować się lepiej niż u siebie i powalczyć o punkty. To gospodarze będą faworytem, ale krzepiczanie nie jeden raz potrafili zaskakiwać więc wynik końcowy jest sprawą otwartą.

Niestety trener Wróblewski nie będzie mógł skorzystać z bramkarza Wiktora Krzemińskiego, Łukasza Kilana oraz Rafała Kasprzak, a występ kilku innych zawodników stoi pod znakiem zapytania. Oby jednak udało się poskładać drużynę, która sprosta zadaniu…

Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na sobotę 16.03.2019 o godzinie 15:30!

12.03.2018 Falstart!

Nie tak wyobrażała sobie początek rundy rewanżowej LISWARTA Krzepice. Na własnym terenie liczyła na punkty, ale ostatecznie musiała uznać wyższość UNI Kalety.

Pierwsza połowa spotkania odbyła się w bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Silnie wiejący wiatr utrudniał znacznie zadanie gospodarzom, gdyż mieli oni problem z przetransportowaniem piłki na połowę przeciwnika.

Drużyna z Kalet skorzystała z możliwości, zaatakowała wysokim pressingiem i zmuszała do błędów miejscowych.

Jednak to nie po pressingu, a po szybkim wyprowadzeniu piłki goście objęli prowadzenie. Piłkę zagraną na prawe skrzydło przejął zawodnik z Kalet, zagrał w pole karne, a tam nabiegający zawodnik skierował ją do siatki.

Krzepiczanie w tej części gry nie mieli argumentów, żeby zagrozić bramce przeciwnika, natomiast przyjezdni szukali okazji na podwyższenie.

Ta sztuka im się udała, kiedy piłka po dośrodkowaniu z lewej strony została „zepchnięta” przez wiat i wpadła do bramki zdezorientowanego Wiktora Krzemińskiego.

Do przerwy bezapelacyjne prowadzenie UNI, ale krzepiczanie liczyli, że będą mogli powalczyć o punkty, a w drugiej połowie wiatr będzie ich sprzymierzeńcem.

Po przerwie wiatr zelżał, ale miejscowi ruszyli odważniej do przodu chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. To założenie było blisko realizacji, kiedy to po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry odpychany był Kacper Nagłowski, a sędzia zdecydowanie wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Mateusz Spaczyński, ale w tym ważnym momencie przeniósł piłkę ponad poprzeczkę i wynik nie uległ zmianie.

Miejscowi zagrali zdecydowanie odważniej i oni byli stroną przeważającą, ale też nadziewali się na kontrataki, także obie drużyny stworzyły sobie okazję do zmiany wyniku, a po strzale Grzegorza Nogi poprzeczka uratowała bramkarza przyjezdnych.

Goście zdołali dopiąć swego, kiedy to dośrodkowanie w pole karne precyzyjnym strzałem na gola zamienił napastnik Kalet.

LISWARTA zdobyła gola honorowego, a jego autorem był Łukasz Kilan, który zachował spokój w polu karnym i silnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Krzepiczanie mecz kończyli w 10, gdyż strzelec bramki po obejrzeniu drugiego żółtego kartonika musiał opuścić boisko.

Apetyty w Krzepicach przed wznowieniem rozgrywek były duże, ale „klient pozostał głodny”, miejmy nadzieję, że ten kiepski początek zmobilizuje drużynę i już w kolejnym spotkaniu krzepiczanie zaprezentują się korzystniej i będą mogli dopisać do swojego konta pierwsze wiosenne punkty.

LISWARTA Krzepice 1:3 UNIA Kalety

Bramka dla LISWARTY: Łukasz Kilan

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Łukasz Kajkowski, Kacepr Nagłowski, Łukasz Kilan – Miłosz Szczepański (Artur Cisowski), Jakub Troczka, Mateusz Spaczyński, Jakub Mikołajczyk (Tomasz Mikołajczyk) – Mateusz Mońka (Paweł Buła), Grzegorz Noga, Adam Płuciennik ( Jakub Krakowiak)

W składzie również: Wojciech Pietrzak, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

07.03.2019 Ostatnie odliczanie przed ligą!

Już tylko jeden trening, dwa dni dzielą LISWARTĘ Krzepice przed wznowieniem rozgrywek w częstochowskiej „okręgówce”.

Okres przygotowawczy dobiega końca i trzeba będzie zademonstrować swoje umiejętności i efekty treningów w walce o ligowe punkty.

Nasza drużyna miała swoje problemy podczas „ładowania akumulatorów”, a pierwsza weryfikacja tego co udało się wypracować nadchodzi wielkimi krokami.

Pierwszą przeszkodą na drodze o ligowy byt krzepiczan będzie beniaminek UNIA Kalety.

W kresie przygotowawczym UNIA rozegrała sześć meczów kontrolnych:

Śląsk Koszęcin 3:2, Start Dobrodzień 7:3, Orzeł Babienica 3:0, Sokół Orzech 6:1, LKS Żyglin 1:2, Drama Zbrosławice 3:5.

Sparingi, sparingami, ale liga to inna rzeczywistość, często drużyny pod wpływem emocji potrafią wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

Unia to drużyna z którą LISWARTA zazwyczaj toczyła wyrównane boje, a wyniki końcowe mogły obrócić się w jedną i drugą stronę.

Pierwsze starcie na terenie rywala wygrali krzepiczanie więc zapewne drużyna z Kalet pała żądzą rewanżu, tym bardziej, że obie ekipy mają taki sam cel, czyli utrzymanie.

Dobre wejście w „wiosnę” może dać pozytywnego kopa na resztę sezonu.

LISWARTA okresu przygotowawczego nie przeżyła bezboleśnie, ale w sobotę trzeba będzie wszystko zostawić za sobą i jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Krzepiczanie w ramach sparingów zmierzyli się ze:

SPARTĄ Lubliniec 3:2, SKRĄ Częstochowa (juniorzy) 3:4, MOTOREM Praszka 1:3, OKS Olesno 0:3, OPIMPIĄ Truskolasy 7:2, VICTORIĄ Częstochowa 7:0 oraz OKSZĄ Łobodno 4:0.

Trener Andrzej Wróblewski nie ma chyba jasnej sytuacji co do wyjściowego składu, gdyż przygotowania z różnych powodów nie przebiegły gładko.

LISWARTA walczyć będzie o ligowy byt i na tym musi się w pełni skoncentrować. Pierwszy krok do osiągnięcia celu może postawić już w sobotę.

Mecze z UNIĄ nigdy jednak nie należą do łatwych i krzepiczanie muszą nastawić się na twardą, nieustępliwą walkę na całej szerokości i długości boiska!

Zapraszamy na stadion LISWARTY wszystkich kibiców. Początek spotkania przewidziany jest 09.03.2019 o godzinie 15:00! Liczymy na Waszą pomoc!!!

18.02.2019 Kolejne sparingi za nami!

LISWARTA Krzepice rozegrała kolejne mecz sparingowe.

W Kluczborku uległa 3:0 IV ligowemu OKS Olesno, natomiast w minioną sobotę zwyciężyła 7:2 w Truskolasach z OLIMPIĄ.

Bramki w tym meczu dla krzepiczan zdobyli: Grzegorz Noga x4, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak oraz Miłosz Szczepański.

02.02.2019 Kolejne dwa sprawdziany za nami.

LISWARTA Krzepice szykuje formę przed zbliżającą się ligą. W tym czasie rozgrywa mecze towarzyskie. 

W zeszłym tygodniu zmierzyła się z młodzieżową drużyną SKRY Częstochowa i uległa 4:3. Bramki dla krzepiczan zdobyli: Tomasz Wojtal, Mateusz Spaczyński i Grzegorz Noga. 

Wczoraj natomiast podopieczni Andrzeja Wróblewskiego musieli uznać wyższość MOTORU Praszka i ponieśli porażkę 3:1. Bramkę dla LISWARTY zdobył Jakub Krakowiak. 

Kolejny sprawdzian w najbliższą sobotę, a rywalem krzepiczan będzię IV ligowy OKS Olesno. 

22.01.2019 Za nami pierwszy sparing.

Zawodnicy LISWARTY Krzepice rozegrali pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. ich rywalem była odmłodzona drużyna SPARTY Lubliniec. Krzepiczanie po golach Kacpra Nagłowskiego, GrzegorzaNogi oraz Tomasza Wojtala zwyciężyli 3:2.

Kolejny sprawdzian czeka LISWARTĘ w najbliższą sobotę, kiedy to na boisku SKRY Częstochowa zmierzą się z drużyną młodzieżową "Skrzatów". Początek meczu o godzinie 11:00!

Uprzejma prośba o wsparcie - 1% podatku za 2018

 Jak co roku zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatku za 2018 r. na rzecz rozwoju klubu Liswarta Krzepice.

 Chcielibyśmy również serdecznie podziękowa za środki przekazane w roku ubiegłym.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Klub Liswarta Krzepice