19.08.2019 LISWARTA bezradna…

 

LISWARTA jechała jako „Kopciuszek” na mecz do Myszkowa, ale niestety ta bajka nie skończyła się happy and-em…

Już przed meczem krzepiczanie zdawali sobie sprawę z trudności zadania, a kiedy okazało się, że LISWARTA wystąpi z przymusu od pierwszej minuty z trzema nominalnymi, a w przeciągu całego spotkania z czterema bramkarzami w składzie nie wróżyło to niczego dobrego…

Od pierwszych minut krzepiczanie zostali zepchnięci do głębokiej obrony, a pierwsze trafienie po stronie MKS-u nastąpiło w okolicach 15 minuty.

Gospodarze do przerwy jeszcze dwukrotnie skierowali piłkę do siatki przyjezdnych i na przerwę schodzili z wynikiem 3:0.

Chwilę po wznowieniu gry miejscowi dwukrotnie zmieścili piłkę w bramce podwyższając wynik spotkania.

Krzepiczanie mieli chwilę radości po trafieniu z okolic 18 metra Mateusza Spaczyńskiego, kiedy to piłka przed zatrzepotaniem w siatce otarła poprzeczkę, a bezradny bramkarz Myszkowa odprowadził ją tylko wzrokiem. Małym, ale zawsze jakimś pocieszeniem jest to, że była to najładniejsza bramka tego spotkania.

Miejscowi na stratę gola odpowiedzieli z przytupem i jeszcze dwukrotnie pokonywali bramkarza LISWARTY.

Dla krzepiczan był to mecz bez historii, do jak najszybszego zapomnienia. Gospodarze nie pozostawili złudzeń, która z ekip tego dnia jest lepsza.

Czas wylizać rany i powrócić na boisko w najbliższym spotkaniu mocniejszym.

MKS Myszków 7:1 LISWARTA Krzepice

Gol dla LISWARTY: Mateusz Spaczyński

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Jakub Krakowiak, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka, Jakub Chrzan (Tomasz Pląskowski), Mariusz Pawelec, Mateusz Spaczyński, Wiktor Krzemiński (Marcin Podgórski)

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

16.08.2019 LISWARTA jedzie do faworyta!

LISWARTA Krzepice w drugiej kolejce rozgrywek uda się do spadkowicza MKS Myszków.

Dla drużyny z Myszkowa będzie to pierwsze spotkanie w bieżących rozgrywkach, gdyż pierszy mecz MKS-u został przełożony na inny termin.

Gospodarze będą bez wątpienia faworytem tego spotkania. Dochodzą głosy, że chcieliby szybko powrócić na wyższy poziom i w związku z tym dokonali kilku wzmocnień.

Trener LISWARTY Andrzej Wróblewski będzie się musiał zmagać z brakami kadrowymi. Krzepiczanie wystąpią na pewno bez trzech podstawowych zawodników co nie stawia ich w korzystnej pozycji, ale nie złożą broni i zagrajają o korzystny rezultat.

Początek spotkania w Myszkowie ptzewidziany jest 17.08.2019 o godzinie 17:00! Zapraszamy!!

12.08.2019 Podział punktów na inaugurację!

Licznie zgromadzona publiczność na stadionie LISWARTY liczyła na pierwsze zwycięstwo miejscowych w nowym sezonie, świetna postawa bramkarza gości uchroniła gości od porażki.

Początek meczu był bardzo intensywny w wykonaniu POGONI, ale krzepiczanie przetrwali ten czas i nie pozwolili na stwarzanie groźnych okazji pod własną bramką.

W kolejnych minutach spotkania gra przeniosła się do środka pola.
Z czasem LISWARTA dochodziła do głosu, a pierwszy raz bramkarz gości musiał wykazać się swoim kunsztem po strzale głową Kacpra Nagłowskiego.

W kolejnej sytuacji sędzia wskazał na „wapno” kiedy to piłkę ręką blokował obrońca POGONI, a skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Kacper Nagłowski.

LISWARA dążyła do podwyższenia rezultatu, a po strzałach z dystansu i z rzutu wolnego debiutującego w barwach LISWARTY Mariusza Pawelca bramkarz przyjezdnych kapitalnymi interwencjami utrzymał swoją ekipę w grze.

Po wznowieniu gry POGOŃ szybko doprowadziła do wyrównania, kiedy to po precyzyjnym strzale z dystansu piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy.

LISWARTA ruszyła do ataku, stworzyła kilka klarownych okazji, ale tego dnia dyspozycja golkipera przyjezdnych była wyśmienita i zarówno po strzale Grzegorza Nogi, Mariusza Pawelca i innych próbach wynik spotkania pozostał bez zmian.

Pierwszy punkt pojawił się więc na koncie LISWARTY chociaż niedosyt po meczu pozostał. Gratulacje dla obu drużyn za stworzone widowisko, a my liczymy na to, że krzepiczanie będą regularnie powiększać swój dorobek punktowy.

LISWARTA Krzepice 1:1 POGOŃ Kamyk

Bramka dla LISWARTY: Kacper Nagłowski

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Mateusz Spaczyński), Jakub Krakowiak, Mariusz Pawelec, Adam Płuciennik – Łukasz Kajkowski (Rafał Kasprzak), Grzegorz Noga

W składzie również: Wojciech Pietrzak, Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

09.08.2019 Inauguracja na horyzoncie!

Okres przygotowawczy można uznać za zamknięty, czas by ruszyła częstochowska „OKRĘGÓWKA”!!!

Sezon 2019/2020 jest tuż za rogiem, a pierwsza kolejka to dla wszystkich pewna niewiadoma. Każda z drużyn ma nadzieję, że optymalnie przepracowała czas ładowania akumulatorów, a efekty będą widoczne na inaugurację.

Za pewne z czasem wytworzy się grupa walcząca o awans, ale i ta, która będzie zaciekle walczyła o ligowy byt. Ciężko aktualnie wskazać zdecydowanych faworytów, ale i tych, którzy będą musieli zmagać się w walce o przetrwanie, gdyż stawka wydaje się bardzo wyrównana. Póki co wszyscy skupiają się na pierwszym akordzie rozgrywek…

LISWARTA Krzepice zainauguruje ligowe rozgrywki na własnym stadionie, gdzie podejmie POGOŃ Kamyk!!!

Historia meczów z POGONIĄ pokazuje, że nie ma zdecydowanego faworyta tego spotkania. Obie drużyny będą chciały z przytupem rozpocząć sezon.

Goście to solidna ligowa marka, która od wielu lat walczy na szczeblu „okręgówki”. Drużyna z Kamyka potrafiła wielokrotnie włączyć się w walkę o podium. W jakiej sytuacji kadrowej będzie POGOŃ w zbliżającym się sezonie? Czy tym razem zadomowi się w górnej części tabeli? Pierwszy krok na pewno będzie chciała postawić w Krzepicach!

LISWARTA Krzepice po udanym poprzednim sezonie w roli beniaminka teraz jako bardziej doświadczona drużyna będzie chciała pokazać, że poprzedni sezon nie był dziełem przypadku. Cel przed krzepiczanami jest taki sam, czyli gra o spokojne utrzymanie. Kadra trenera Wróblewskiego nie jest szeroka, a już na początku sezonu szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników.

LISWARTA na pewno zrobi wszystko co w jej mocy, żeby zapewnić swoim kibicom udany start rozgrywek i nabrać przekonania co do własnej siły przed kolejnymi spotkaniami.

Boisko jednak weryfikuje wszystkie plany i tym razem nie będzie inaczej.

Pierwszy gwizdek przewidziany jest na 10.08.2019 o godzinie 17:00. SRDECZNIE ZAPRASZAMY na stadion LISWARTY!!!

07.08.2019 Zwycięstwo w ostatnim sparingu.

W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych LISWARTA Krzepice zwyciężyła 6:0 z LKS Kamienica Polska.

Strzelcami bramek byli Rafał Kasprzak x2, Mateusz Mońka, Jakub Krakowiak, Marcin Podgórski oraz Wiktor Krzemiński.

02.08.2019 Z MOTOREM na remis.

W ostatnim sparingu LISWARTA Krzepice zremisowała bezbramkowo z MOTOREM Praszka. Już jutro kolejny i prawdopodobnie ostatni sprawdzian krzepiczan. Do Krzepic przyjedzie LKS Kamienica Polska.